hakkımızda

hakkımızda daha fazlası!

Gsm Nedir?

Global System for Mobile Communications olarak açılımı vardır. Kısaca GSM olarak okunur ve Türkçesi de “ mobil iletişim için küresel “ ağ sistemdir. Cep telefonu iletişim numarasıdır da diyebiliriz. 212 ülkede 2 milyardan fazla sayısının tam bilinemeyeceği insan tarafından kullanım durumundadır. Bu küresel sistem sayesinde kullanıcılar aynı numara ile farklı farklı ülkelerle bağlantı kurabilme şansına sahiptir. Mobil iletişim için küresel sistem hücresel ağ tarafından kullanılır ve dolaşım ve iletişim sırasında da hücreler arası bir geçiş söz konusudur. Bu sayede de aynı cep telefonu ile konuşma kesilmeden dünyanın dört bir tarafı ile iletişime geçilebilir. GSM, mobil ağlar da bize anahtarlamalı bir şekilde veri alışverişi yapmamızı sağlayan teknolojidir aslında. Cep telefonunu gibi cihazlarda internete bağlan almayı sağlar.

Ubuntu Nedir?

Ubuntu nedir? Ubuntu ücretsiz açık kaynaklı bir Linux dağıtımına verilen addır. Ubuntu sistemi kullanıcıların ihtiyaçlarını görecek şekilde optimize edilmiştir. Ubuntu’nun en büyük avantajlarından biriside düzenli olarak güvenlik güncellemeleri sunmasıdır. Genel olarak Ubuntu kaynakları verimli olarak kullanması ile nam salmış bir ekosistemdir. Aynı zamanda Ubuntu’nun kurulumu ve kullanımı çok basittir, sistem virüslere karşı da çok dayanıklıdır. Linux işletim sistemleri arasında en çok desteklenen platformdur.

Bitcoin nasıl alınır?

Günümüz dünyasında kısa bir zamanda geleneksel para birimlerinin tahtına ortak olan kripto paralar, Bitcoin sayesinde popülerlik kazandı. Anlık değişimler yaşansa da birçok insan tarafından hala bitcoin ve diğer kripto paraların nasıl alınıp satıldığı hala merak edilen konular arasında yer alıyor. Bunun için bizde sizlere bu yazımızda Bitcoin nasıl alınır? Sorusundan kısaca bahsederek bilgi vermek istiyoruz.

Bugün hala aktif olarak kullandığımız paralar ülkelerin merkez bankalarından onay alınarak darphaneler aracılığı ile kağıt ya da madeni olarak basılmakta ve belirli bir miktar olarak piyasaya sürülmektedir. Fakat popülerlik kazanan Bitcoin ve diğer kripto paralar sayesinde ufkumuz genişledi ve geleneksel para basım yöntemlerine ek olarak kripto para madenciliği hayatımıza girdi.

Temel olarak herkes Bitcoin nedir sorusunun cevabını bilse de, Bitcoin nasıl alınır? Sorusu bu işte yeni başlamak ve alım-satım yapmak isteyenler arasında hala merak edilmektedir. Bizler de size bu yazımız içerisinde ülkemizde yer alan ve faaliyet gösteren kripto para borsalarını listeleyeceğiz ve hızlı, kolay Bitcoin nasıl alınır? Sorunuzun yanıtını vereceğiz. Bu sorumuza geçmeden önce Bitcoin’i tekrar kısa bir şekilde hatırlayalım.